خانه / دسته‌بندی نشده / فروش و پخش انواع نهال مرکبات

فروش و پخش انواع نهال مرکبات

آیا می دانید مهمترین گونه های نهال مرکبات برای کاشت در جنوب چیست؟ انواع نهال مرکبات که توسط این مرکز جهت فروش و پخش پرورش داده می شود؛ مخصوص کاشت در مناطق جنوب است.
با توجه به ۴ فصل بودن آب و هوای ایران در مناطق مختلف بنا به آب و هوای هر منطقه یک نوع محصول یا برخی درختان قابل پرورش هستند. مناطق سردسیری انواع سیاه ریشه یا سیاه درخت و مناطق گرمسیری انواع مرکبات و…
شرایط اقلیمی مناسب مرکبات
برای کاشت و داشتن باغ مرکبات داشتن آب و هوای گرمسیری است. این آب و هوا در شمال و در جنوب کشور فراهم است. از میان انواع مرکبات ارقام مختلف پرتقال و نارنگی بیشتر در شمال و انواع ارقام لیمو ترش بیشتر در جنوب ایران سازگار است.
هر چند در برخی از شهرهای سردسیری و شهرهای کویری که سوز و سرما دارند نیز توانسته اند به صورت گلخانه ای نهال های مرکبات را پرورش دهند و یک نوع باغ مرکبات گلخانه ایجاد کنند.
نهالستان این مرکز در جهرم قطب پرورش لیمو ترش و مرکبات جنوب قرار دارد. نهالهایی که در این نهالستان توسط نهالکاران با تجربه تکثیر می شود مخصوص احداث باغ در استان های جنوبی کشور است. بیشترین نهال های ما در شهرهای مختلف استان های هرمزگان، خوزستان، کهگلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و ایلام مورد استقبال باغداران قرار گرفته است.

نهال مرکبات

مهمترین نوع نهال مرکبات برای جنوب
با توجه به اقتصادی تر بودن بازار فروش لیمو ترش، معمولا باغداران اقدام به احداث باغ و پرورش نهال لیمو ترش می کنند. لیمو ترش شیشه ای آبگیری یا لیمو ترش محلی معمولی، لیمو ترش محلی پیوندی یا خاربلند، لیمو ترش خارگی رقم متوسط، لیمو ترش خارکوتاه خوشه ای یا خارکل، لیمو ترش پرشین لایم یا مصری از مهمترین گونه های پرثمر لیمو هستند که جهت سرمایه گذاری و احداث باغ مناسب است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیریت و مشاور فروش : خانم اعظم حیدری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09170395771
پست الکترونیکی:iraniancitrus.ah@gmail.com
کانال تلگرام: nahalestanlimoonda@

مطلب پیشنهادی

فروش نهال پرتقال پیوندی با ذات خوب

نهال پرتقال پیوندی با ذات خوب و مثمر مخصوص پرورش در مناطق گرمسیری با مرکز …

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش تجارت معرفی تاجران بازار تهاتر ايران