خانه / دسته‌بندی نشده / شرایط پرورش نهال مرکبات

شرایط پرورش نهال مرکبات

نهال مرکبات از درخت هایی است که که در کاشت و پرورش آن باید دقت بیشتری نمود به خاطر آب و هوای مرطوب شمال نهال مرکبات در این مناطق رشد خوبی دارد اما نسبت به سرما بسیار حساس میباشد در ادامه شرایط پرورش ان حال را برای تان بازگو می کنیم.
نهال مرکبات با توجه به این که در هوای مرطوب رشد بیشتری می کنند اما نسبت به آبی زیاد و سرما بسیار حساس است و به دقت و توجه زیادی نیاز دارد در پرورش نهال باید به شرایط مهمی توجه کرد.

طریقه ی کاشت و مراقبت از نهال

مهمترین نکته برای کشت نهال این است که خاکی زمین باید زهکشی شده باشد مرکبات در جایی که آب کم شده باشد رشد خوبی ندارد برای رفع این مشکل باید زمین زهکشی شده باشد و برای کاشت نهال باید خاک را بالا برده و مثل یک تپه درست کرد و بعد مرکبات را در آن کاشت.
خاک نهال مرکبات باید همیشه مرطوب باشد ولی زیاد دادن آب به نهال باعث خراب شدن نهال می شود.نهال مرکبات نسبت به نهادهای دیگر احتیاج به مراقبت بیشتری دارد چون که آفات زیادی مرتبط را تهدید می کند برای رفع این مشکل باید از خورداد ماه تا مهر ماه هر ۱۵ روز یکبار درختان سمپاشی شود.
نهال مرکبا

چه خاکی برای نهال مرکبات مناسب است؟

خاکی برای کاشت نهال مرکبات مناسب میباشد که تشکیل شده باشد از ماسه، کود حیوانی، برگ جنگلی و خاک باغچه که باید با تناسب با هم مخلوط شوند.نهال مرکبات در همه ی فصل ها قابل کاشت می باشد ولی در فصل تابستان بخاطر گرما و آفتاب مستقیم قابل کاشت نمی باشد.
منبع: مرکبات ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیریت و مشاور فروش : خانم اعظم حیدری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09170395771
پست الکترونیکی:iraniancitrus.ah@gmail.com
کانال تلگرام: nahalestanlimoonda@

مطلب پیشنهادی

فروش نهال پرتقال پیوندی با ذات خوب

نهال پرتقال پیوندی با ذات خوب و مثمر مخصوص پرورش در مناطق گرمسیری با مرکز …

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش تجارت معرفی تاجران بازار تهاتر ايران