خانه / دسته‌بندی نشده / نحوه کاشت و پرورش نهال مرکبات

نحوه کاشت و پرورش نهال مرکبات

جهت داشتن یک باغ مرکبات پرثمر در نحوه کاشت و پرورش نهال مرکبات به چه شرایطی باید توجه نمود؟

باغداران و افرادی که قصد احداث باغ مرکبات دارند در ابتدا باید به چند نکته اساسی توجه کنند که آیا زمینه و شرایط لازم جهت احداث باغ مرکبات را دارند یا نه…
مهمترین شرایط لازم و اساسی که باید برای احداث باغ مرکبات به آن توجه کرد شامل: داشتن آب و هوای گرمسیری خشک و یا آب و هوای گرم مدیترانه ای مرطوب، آب شیرین و خاک سبک است.

نکته قابل توجه جهت کاشت مناسب بودن جنس خاک است. خاک زمین مورد نظر باید ماسه ای، سبک یا شنی باشد؛ در غیر اینصورت باید خاکریزی و بسترسازی انجام داد. این امر به دو روش گودال برداری و یا خاک ریزی سطحی انجام می گیرد. کرسی درخت هنگام کاشت باید ۴۰ الی ۵۰ سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد. چرا که ریشه درختان مرکبات به شکل عرضی و طولی رشد می کنند و با گذشت زمان و آب خورد درخت این کرسی نشست می کند و اگر هم سطح زمین باشد امکان نشست درخت وجود دارد.
خاک مناسب باید از نوع ماسه بادی یا ماسه شسته شده کف رودخانه باشد، چراکه خاک شنی و سبک باعث می شود که آب و کود راحت تر به ریشه درخت برسد و رشد ریشه ها و درنتیجه رشد درخت و تمردهی آن بیشتر گردد.

باغ مرکبات
در ضمن اگر آب چاهی که برای آبیاری باغ می خواهید استفاده کنید شیرین نباشد برای تصفیه آب می توان از دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی استفاده نمود.
سعی کنید بعد از اینکه از شرایط زیستی و هوایی خود مطمئن گشتید، قبل از کاشت آب و خاک خود را از لحاظ داشتن شرایط مناسب برای پرورش مرکبات حتما موردآزمایش قرار دهید.
مشاوره با افراد مجرب و متخصص می تواند در این زمینه به شما کمک نماید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیریت و مشاور فروش : خانم اعظم حیدری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09170395771
پست الکترونیکی:iraniancitrus.ah@gmail.com
کانال تلگرام: nahalestanlimoonda@

مطلب پیشنهادی

فروش نهال پرتقال پیوندی با ذات خوب

نهال پرتقال پیوندی با ذات خوب و مثمر مخصوص پرورش در مناطق گرمسیری با مرکز …

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش تجارت معرفی تاجران بازار تهاتر ايران